O emocjach dla dzieci – nowości

Ja, miłość. Księga współodczuwania - Verde Susan, Reynolds Peter H.Ja, miłość : księga współodczuwania / Susan Verde . Warszawa : Mamania, copyright 2020.
zamów K3 29543
Podkreślając tematy dotyczące uważności i emocjonalnej obecności, bohater demonstruje przejawy miłości, od utrzymywania własnego umysłu i ciała w zdrowiu i bezpieczeństwie, po uważne słuchanie innych… Opowieść jest wzbogacona o instruktaż jogi i medytacji, które pomagają w budowaniu relacji opisanych w tekście.” (opis:www.empik.pl)
Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji - Malek RenataNasze relacje : nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji / Renata Malek. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2021.
zamów K3 29479
Uczniowie, wykonując ćwiczenia w niej zawarte:
utrwalają pojęcia dotyczące rodziny i poznają różne jej modele;
poznają role członków rodziny i relacje między nimi;
poznają cechy relacji rówieśniczych, przyjacielskich, szkolnych;
.(opis:www.empik.pl)
Emocje. Niby nic, a jednak... - Catherine Dolto, Faure-Poiree CollineEmocje : niby nic, a jednak… / doktor Catherine Dolto, Colline Faure Poirée . Kraków. Znak emotikon, 2020.
zamów K3 28732
Pedagogika Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie, podejście Juula – pokazywało, jak ich słuchać. A metoda Dolto – pomaga dzieciom zrozumieć siebie.
Naucz dziecko samodzielnie rozpoznawać i nazywać zjawiska, które wstrząsają jego małym światem, a już nigdy nie będziesz musiał czy musiała się tego domyślać.

.(opis:www.empik.pl)
Co oni czują? Ćwiczenia rozwijające umiejętność nazywania emocji - Malek RenataCo oni czują? : ćwiczenia rozwijające umiejętność nazywania emocji / Renata Malek. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2020.
zamów K3 28486
Pokazuję, co czuję…” to uniwersalna pomoc, po którą można sięgnąć zarówno w gabinecie terapeutycznym, podczas zajęć przedszkolnych czy wczesnoszkolnych, jak i w trakcie zabawy w domu
(opis:www.empik.pl)
Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci - Stążka-Gawrysiak AgnieszkaSelf-regulation : nie ma niegrzecznych dzieci : opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę / Agnieszka Stążka-Gawrysiak . Kraków : Znak Emotikon,2021.
zamów K3 29209
Poznaj historie, które pokazują, że nie ma niegrzecznych dzieci – są tylko takie, którym skończyło się paliwo, czyli energia niezbędna do radzenia sobie z rozmaitymi bodźcami.
Dowiedz się, jak zmierzyć się z typowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym trudnościami takimi jak:
marudzenie przy wychodzeniu do przedszkola,
problemy w kontaktach z dawno niewidzianymi osobami,
zazdrość o rodzeństwo,
(opis:www.empik.pl)
Tomcio rozwiązuje problemy. Trudne emocje - Kańciurzewska AnnaTomcio rozwiązuje problemy : trudne emocje / Anna Kańciurzewska. .Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia , 2020.
zamów K3 29145
Publikacje z serii „Kreatywne książeczki terapeutyczne” są adresowane do terapeutów, pedagogów i rodziców oraz do ich pociech i podopiecznych. Stanowią doskonałe narzędzie do rozwiązywania wielu trudności wychowawczych i radzenia sobie z nieprawidłowymi dziecięcymi zachowaniami. (opis:www.empik.pl)
Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami - Kasdepke GrzegorzTylko bez całowania! czyli Jak sobie radzić z niektórymi emocjami / Grzegorz Kasdepke ; il. Marcin Piwowarski. Warszawa : Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2020.
zamów K3 29058
„Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych uczuciom, między innymi tęsknocie, wstydowi, poczuciu krzywdy, zazdrości. Na końcu każdej historii znajdują się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców. (opis:www.empik.pl)
Oswoić potwora gniewu - Forman-Patel HollyOswoić potwora gniewu / Holly Forman-Patel Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne Elżbieta Zubrzycka, 2021.
zamów K3 29566
Każdy z nas miewa gorsze dni i czasami się gniewa. Nie ma w tym nic złego – wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Tak naprawdę znaczenie ma to, czy nie przejmują one nad nami kontroli, a także sposób, w jaki je wyrażamy. (opis : www.empik.pl)
Czy ten smutek kiedyś minie? Jak poradzić sobie z żalem - Geisler DagmarCzy ten smutek kiedyś minie? : jak poradzić sobie z żalem / [tekst i ilustracje:] Dagmar Geisler . Kielce : Wydawnictwo Jedność, copyright 2021
zamów K3 29437
Książka ta w przystępny sposób pokazuje dzieciom, jak różnorodne są odcienie smutku i towarzyszące im odczucia. Zwłaszcza gdy jest to żal po stracie bliskiej osoby.
Czy taki smutek w ogóle kiedyś minie?
Autorka z wyczuciem przekonuje małych czytelników, że choć wydaje się to niemożliwe, prędzej czy później nadchodzi czas, kiedy robi się nam lż
ej. (opis : www.empik.pl)
Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem - Geisler DagmarDlaczego robisz mi na złość? : jak radzić sobie z nękaniem / [tekst i ilustracje:] Dagmar Geisler. Kielce : Wydawnictwo Jedność, copyright 2021
zamów K3 28974
.Książka ta w przystępny sposób pokazuje dzieciom, czym różnią się żarty i kłótnia od robienia komuś na złość i nękania. Przedstawione sytuacje mogą przydarzyć się wszędzie i każdemu. Dlatego zawsze bardzo pomocne jest rozpoznanie, co się właściwie dzieje.
Dzięki regułom opisanym w tej książce łatwiej będzie dziecku w mądry i bezpieczny sposób poradzić sobie z problemem dokuczania, zarówno gdy doświadczy go osobiście, jak i zauważy w swoim otoczeniu
(opis : www.empik.pl)
Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią - Janiszewski BoguśEmocje : to, o czym dorośli ci nie mówią / napisał Boguś Janiszewski ; Poznań : Publicat Wydawnictwo, copyright 2021.
zamów K3 29450
Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak to się dzieje, że czasem rozpiera ich szczęście, a czasem ogarnia smutek i jak rozszyfrować swoje inne emocje, od 8 do 113 lat.
Czy potrzebujemy emocji i czemu tak bardzo?
Co nami steruje – serce czy rozum?
Do czego przydaje się lęk i złość?
Czy można być szczęśliwym bez przerwy?

(opis : www.empik.pl)
Strach i pogromca potworów - Kołyszko Wojciech, Tomaszewska JovankaStrach i Pogromca Potworów / Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska. Wydanie 2, dodruk. Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2020.
zamów K3 29580
Strach i pogromca potworów”, opowiada o niebezpieczeństwach płynących z ignorowania własnego strachu, a także o tym, co się dzieje, gdy nie potrafimy zapanować nad swoim lękiem. (opis : www.empik.pl)
Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać - Zoller ElisabethDaj mi spokój! : jak nie dać sobie dokuczać / Elisabeth Zöller . Kielce : %b Wydawnictwo Jedność, copyright 2020.
zamów K3 29164

Książka ta w przystępny sposób pokazuje dzieciom, jak bronić się przed tymi, którzy chcą im dokuczyć lub zrobić krzywdę! Umiejętność powiedzenia agresorom „Daj mi spokój!” nie jest łatwa, ale dzięki mądrym poradom przedstawionym w tej książce każde dziecko będzie potrafiło poradzić sobie z tymi, którzy są dla nich niemili.
(opis : www.empik.pl)
Dzień dobry, moje kłopoty! Pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych. Opowiadania i karty pracy - Malek RenataDzień dobry, moje kłopoty : pomoc dla uczniów z trudnościami w zachowaniu w codziennych sytuacjach społecznych : opowiadania i karty pracy /Renata Malek. Wydanie II. Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2021.
zamów K3 29445

Książka ta może służyć terapeutom, nauczycielom i rodzicom do pracy z dziećmi, które dopiero uczą się lub mają trudności ze zrozumieniem, jak zachować się w różnych codziennych sytuacjach społecznych (opis : www.empik.pl)
Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję - Filliozat Isabelle, Veille EricBracia i siostry : akceptuję, co czuję / Isabelle Filliozat, Éric Veillé . Warszawa : Harperkids, © 2020.
zamów K3 29523
W tej książce dzieci znajdą wiele ćwiczeń i zadań, które pomogą im zrozumieć braci i siostry, a także zaakceptować  emocje, które odczuwają  w stosunku do rodzeństwa i rodziców. 
Książka opracowana przez Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, autorkę bestsellerów takich jak W sercu emocji dziecka i Próbowałam już wszystkieg
o. (opis : www.empik.pl)
Matylda, Tymon i Supermoce - Kostecka IlonaMatylda, Tymon i Supermoce / Ilona Kostecka Warszawa : Mamania – Grupa Wydawnicza Relacja, copyright 2021.
zamów K3 29343

Brat Matyldy często ma dość swojej siostry. Jest mała, wszystko gubi, ciągle włazi do jego pokoju i wiecznie czegoś chce! Tyle dobrego, że można fajnie się z nią pobawić w Supermoce. Ale kiedy Tymon podsłuchuje rozmowę rodziców, z której dowiaduje się, że Matylda może po prostu zniknąć z ich domu, jest przerażony. W końcu to jego siostra! Czy zdoła ją uratować? (opis : www.empik.pl)
Ja, człowiek. Księga empatii - Verde Susan, Reynolds Peter H.Ja, człowiek : księga empatii/ Susan Verde, Peter H. Reynolds. Mamania – Grupa Wydawnicza Relacja, copyright 2021.
zamów K3 29542
Bycie człowiekiem oznacza pełnię możliwości. Uczymy się, marzymy, zachwycamy światem wokół. A czasem popełniamy błędy, boimy się, czujemy smutek.
Ksiązka próbuje pokazać, co to znaczy być człowiekiem, czym jest empatia i jak możemy dokonywać w życiu dobrych wyborów.
(opis : www.empik.pl)
Nie znam cię i inne bajki profilaktyczne - Walczak-Klimek MałgorzataNie znam cię i inne bajki profilaktyczne / Małgorzata Walczak-Klimek ; Kraków : Impuls, 2021
zamów K3 29194
Każda z bajek profilaktycznych zaprezentowana w tej publikacji porusza inną problematykę, Być może sformułowane przez Autorkę wskazówki zainspirują pedagogów lub terapeutów do stworzenia tematycznych scenariuszy wychowawczych lub do wyboru zagadnień odpowiednich do pracy z określonym dzieckiem lub grupą terapeutyczną.. (opis : www.empik.pl)
Nasze ważne sprawy - Moore-Mallinos JenniferNasze ważne sprawy : o szczęściu, przyjaźni i innych wartościach / Jennifer Moore-Mallinos . Kielce :Wydawnictwo Jedność, 2021.
zamów K3 29082
Ta książka pragnie przybliżyć wszystkim dzieciom, ich rodzicom i wychowawcom świat wartości, takich jak: hojność, wdzięczność, uprzejmość, cierpliwość, empatia, honor i uczciwość. Za pomocą sympatycznych opowiastek bliskich realiom dziecięcego świata wyjaśnia małym czytelnikom wartości, dzięki którym żyje nam się lepiej,  (opis : www.empik.pl)
12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy - Opracowanie zbiorowe12 ważnych emocji : polscy autorzy o tym, co czujemy / Poznań : Centrum Edukacji Dziecięcej, 2020.
zamów K3 28409
Dwunastu autorów opisało 12 emocji. Czuli przy tym radość, gdy ich bohaterowie stawali się dokładnie tacy, jak chcieli. Złość, gdy nie mieli dobrych pomysłów. Dumę, gdy napisali świetne opowiadanie.
(opis : www.empik.pl)Co robią uczucia? - Oziewicz Tina, Zając Aleksandra


Co robią uczucia? / Tina Oziewicz .Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2020.
zamów K3 28938

Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2020 w kategorii 0-5 lat
Zaskakująca książka obrazkowa o uczuciach i nie tylko. 
Co robią uczucia, kiedy ich nie czujemy? Jakie hobby może mieć tęsknota? Kto dotrzymuje towarzystwa spokojowi? Czemu najchętniej oddaje się zawiść? Co sprawia przyjemność smutkowi? Gdzie najlepiej czuje się wstyd? Jak odpoczywa odwaga? 
Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, działa na wyobraźnię i skłania do myślenia.
(opis : www.empik.pl)
Polityka cookies i prywatności

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu niezbędnym do prawidłowego działania serwisu, dostosowania strony do indywidualnych preferencji użytkownika oraz statystyk. Wyłączenie zapisywania plików cookies jest możliwe w ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies należy opuścić stronę.

Zaznacz cookies, które akceptujesz:
Powrót