W klimacie świąt

Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach świata? Islandzkim dzieciom w czasie świąt towarzyszą zaś psotne skrzaty: złodziej naleśników, oblizywacz łyżek, trzaskacz drzwiami, węszyciel szpar i rabuś… parówek.

Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi pozycjami naszej filii opisującymi świąteczne obyczaje i wprowadzającymi w magiczny klimat Świąt.

źródło: bonito.pl

Święta na świecie - Brand Sofie MariaŚwięta na świecie / Sofie Maria Brand ; ilustracje Rasmus Juul ; Kraków : Znak emotikon,2021.
W Meksyku w stajence zamiast choinek są kaktusy. We Włoszech w ogóle nie ma Mikołaja – prezenty roznosi Befana, uśmiechnięta stara wiedźma, która lata na miotle z workiem na plecach!
W Norwegii na wigilijnym stole króluje danie, które potwornie cuchnie, ale smakuje cudownie. To lutefisk, czyli ryba suszona na słońcu i wietrze. W Rosji z kolei najważniejszą potrawą jest słodka kasza, którą dawniej wszyscy domownicy jedli z jednej miski. Po kolacji należało rzucić łyżką w sufit. Po co? Przeczytajcie!
Zobaczcie, jak wspaniale obchodzi się święta w różnych częściach świata!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
zamów K3 29306
Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie - Utnik-Strugała MonikaIdą święta : o Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie / Monika Utnik-Strugała Warszawa : Nasza Księgarnia, 2020.
W tej książce znajdziecie odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Poza tym przeczytacie tu również o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce, a nawet o Ebenezerze Scrooge’u i Dziadku do Orzechów.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
zamów K3 29193
Śnieżna siostra - Lunde MajaŚnieżna siostra : opowieść świąteczna / Maja Lunde ; ilustrowała Lisa Aisato. Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2019.
„Śnieżna siostra” – wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera „Historia pszczół” i odmalowana przez nagradzaną, cenioną ilustratorkę, Lisę Aisato – to piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia.
„Literacki cud.”
„Dagbladet”
„Co najmniej zachwycająca!”
VG
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
zamów K3 29232
Jasełka dla przedszkoli, szkół i wspólnot parafialnych - Lauther-Pohl Maike, Pohl-Patalong StephanJasełka : dla przedszkoli, szkół i wspólnot parafialnych / Maike Lauther-Pohl. Kielce: Jedność, 2012.
Jasełka pozwalają małym aktorom namacalnie doświadczyć misterium narodzin Syna Bożego, a każda inscenizacja, choćby nawet zdarzały się w niej małe potknięcia, zawsze jest dla dzieci wielkim przeżyciem. Zamieszczone w tej książce propozycje obejmują różne grupy wiekowe, łącznie z dziećmi najmłodszymi (od 2. roku życia). Autorzy ukazują historię narodzin Jezusa z nietypowej perspektywy i nie boją się wprowadzać ciekawych, nowych form, proponując różne wersje – od inscenizacji bez słów dla najmłodszych po zmierzające w stronę monodramu przedstawienie dla kandydatów do bierzmowania. Odbiorcy: – katecheci i księża uczący religii – osoby prowadzące wszelkie wspólnoty i grupy parafialne – przede wszystkim zaś mali i więksi aktorzy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
zamów K3 25533