Z cyklu o Kozienicach

Po wyborach nowy burmistrz wprowadza swoje porządki w mieście. Wszystko idzie po jego myśli do czasu, gdy włamanie do magazynów elektrowni naraża mieszkańców miasta na wyjątkowe niebezpieczeństwo. Na murach budynków pojawiają się prowokujące napisy nieznanej organizacji ekologicznej. Emerytowany policjant jest przekonany, że do Kozienic zawitali ekoterroryści – to opis narracji powieści „Cudne manowce”, której akcja została umieszczona w Kozienicach. Autorką jest Ewelina Matuszkiewicz – urodzona w Radomiu mieszkanka Warszawy sercem związana z Kozienicami poprzez babkę, która była siostrą Bogusława Klimczuka. Na zakończony już niestety cykl, składają się jeszcze trzy utwory, wszystkie prezentujemy poniżej. Są gotowe do wypożyczeń. Zapraszamy!:)

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Biały latawiec - Matuszkiewicz EwelinaBiały latawiec / Ewelina Matuszkiewicz. Warszawa : Wydawnictwo Skarabeusz, 2017.
Słoneczny dzień w Kozienicach, uroczym miasteczku z chlubną przeszłością i uroczymi mieszkańcami. W południe rusza procesja Bożego Ciała. Pół miasteczka widzi jak młoda bibliotekarka w różowej sukience biegnie do lasu razem z mężczyzną, o którym niewiele wiadomo. Ona jest pierwszy raz zakochana, on ma swoje plany. Ścieżka, którą podążają, prowadzi ich do miejsca ukrytego przed intruzami.
opis od wydawcy
zamów k3 29156
Noc komety - Matuszkiewicz EwelinaNoc komety / Ewelina Matuszkiewicz. Warszawa : Wydawnictwo Skarabeusz, 2018.
W grudniowe popołudnie zdesperowana kobieta porzuca dotychczasowe życie, aby odnaleźć męża, który kilka lat wcześniej wyemigrował w poszukiwaniu lepszej pracy. Jej decyzja budzi wiele emocji wśród mieszkańców miasteczka, a skromny pawilon, w którym prowadziła drogerię, czeka na nowego najemcę.
opis od wydawcy
zamów K3 29195
Cudne manowce - Matuszkiewicz EwelinaCudne manowce / Ewelina Matuszkiewicz. Warszawa : Wydawnictwo Skarabeusz, 2020.
Czterech licealistów, Iwo, Milo, Olo i Filip, przygotowuje się egzaminów maturalnych. Są przyjaciółmi od lat i już niedługo ich drogi się rozejdą. Każdy z nich ma swoje marzenia i plany na przyszłość. To czas by zdecydować, co jest dla nich najważniejsze. Irmina, nałogowo czyta powieści i zastanawia się, co można zrobić, by ocalić rodzinną piekarnię. Kiedyś prymuska i ulubienica nauczycieli i wychowawców, w szkole wiedziała, co ma robić, by odnieść sukces. Czy może dziś powiedzieć, że robi w życiu to, co najbardziej by chciała?
opis od wydawcy
zamów K3 29162
Wieża samotności - Matuszkiewicz EwelinaWieża samotności / Ewelina Matuszkiewicz. Warszawa Wydawnictwo Skarabeusz, 2021.
Pięknego październikowego popołudnia Natalia jedzie odebrać córkę od opiekunki. Jest zapracowaną, samotną matką, która ze wszystkim daje sobie sama radę. Przypadek sprawia, że staje się świadkiem zdarzeń, które zmienią życie jej i innych w Kozienicach.
Bliźnięta Hela i Kazio zaczęły naukę w pierwszej klasie. Nowe zasady, nowe obowiązki, długie godziny spędzane nad pracą domową. Ich rodzice, Ewa i Adam z niepokojem obserwują, jaki wpływ ma szkoła na ich rezolutne i samodzielne dzieci.

opis od wydawcy
zamów K3 29222